Pracovno-regeneračné pobyty pod Tatrami

Budujeme kultúrno – regeneračné centrum na Liptove.
Pridajte sa k nám!

Pod Západnými Tatrami, uprostred malebnej dediny Pribylina, stojí súca asi 100-ročná stodola. Má zdravé múry a vďaka svojej veľkosti a polohe v sebe ukrýva veľký potenciál. A my sme sa rozhodli tento potenciál odkryť a rozvinúť.

Vieme, že podobne ako táto budova, aj každý človek v sebe nesie veľký potenciál, ktorý je možné objavovať a rozvíjať.  Základnou snahou pri budovaní tohto centra je preto rozvoj nekonečných možností človeka a jeho individuálnych duševných cností. Vieme, že takéto osobnosti by mohli tvoriť novú, ľudskejšiu spoločnosť. Kultúru, v ktorej je každý človek slobodnou individualitou a súčasne je spojený s celkom prostredníctvom zmysluplnej práce a morálnych vzťahov s ľuďmi aj okolím.

Centrum v Pribyline bude preto slúžiť na aktivity a projekty, ktoré pôsobia na ľudí budujúco, spájajúco a rozvíjajú ich možnosti a tvorivosť.

Priestory budovy

Vo veľkej kuchyni spojenej s jedálňou si môžu v budúcnosti spoločne variť miestni obyvatelia čím sa môžu lepšie spoznať a pestovať tak pekné susedské vzťahy. V tomto priestore sa tiež bude variť pre účastníkov pobytov a organizovať kurzy varenia či pečenia chleba.

 

Veľký otvorený priestor na poschodí s výhľadom na vrch Kriváň bude slúžiť na kurzy jógy, organizovanie prednášok, kurzov tanca, či iných aktivít rozvíjajúcich ľudské schopnosti. Tým sa prispeje k rozšíreniu kultúrnych možností danej lokality.

 

Dieľňa ponúkne priestor pre prácu s drevom, či iné tvorivé práce.

 

Dve miestnosti  v sypárni (kedysi slúžila na odkladanie obilia), 2 izby na poschodí a 2 podkrovné priestory ponúknu obytovacie kapacity pre približne 16 osôb.

Blízke aj širšie okolie budovy oplýva nádhernou prírodou, ktorá je ako stvorená na regeneráciu a obdiv jej nekonečných krás.

Čo sa bude v priestoroch diať?

  • regeneračné a jógové pobyty
  • zážitkové tábory pre deti ale aj dospelých
  • kurzy varenia / pečenia
  • možnosti prenájmu na ubytovanie
  • prenájom pre akcie, ktoré podporujú rozvoj človeka

ČASOVÝ PLÁN

2022


Fundraising
Príprava objektu
Základné práce
Administratívne povolenia

2023


Stavba
Prvé aktivity v rámci centra

2024/2025


Riadna prevádzka

TÍM PROJEKTU

Sme tím inštruktorov a lektorov (zážitkovej pedagogiky, jogy, outdoor, osobnostného rozvoja, jazyka…) s bohatými skúsenosťami s prácou s ľuďmi. Veríme, že svet potrebuje viac ľudí, ktorí sa opierajú o samostatne zvolené hodnoty a žijú svoje osobné poslanie.

Maťo Štepita

lektor jógy a spirituálneho rozvoja, psychológ, zakladateľ a vedúci školy Premena aj centra Červený smrek. Predseda Profesijného zväzu učiteľov jogy na Slovensku

Lucia Štepitová

fyzioterapeutka, lektorka jógy, venuje sa aj interiérovému dizajnu, maľovaniu a výžive

Martina Mlynská

lektorka jógy, outdoor aktivity, sociálna móda vytvárajúca vzťahy medzi generáciami

Martina Slávičková

učiteľka ZŠ – odbory fyzika a matematika, celostná pedagogika, lektorka jógy

Michaela Šimonová

lektorka jógy, zaujíma ju aj zdravá životospráva, ajurvéda, outdoor, budúca správkyňa centra

Vlado Wagner

stavebný inžinier venujúci sa umeleckým rekonštrukciám budov a lektor jogy

Diana Chovancová

projektantka venujúca sa aj prírodnému staviteľstvu a ekológii (OZ Živô, Revúca)

Pracovno – regeneračné pobyty

Zaujal Vás tento projekt a radi by ste ho podporili? Máte možnosť priložiť ruku k dielu a zúčastniť sa pracovno – regeneračného pobytu, ktorý zahŕňa:

  • dobrovoľnícku prácu na príprave budovy ( vypratávanie, práca s drevom, podlahy, hlinené omietky…) počas ktorej sa všeličo naučíte a zažijete veľa zábavy s tímom príjemných ľudí
  • regeneračný program podľa záujmu (cvičenie jógy, prechádzky v prírode s jej vedomím pozorovaním, štúdium inšpiratívnych textov, meditácia, otužovanie)
  • domácka vegetariánska strava
  • nenáročné ubytovanie zdarma (v prípade požiadavky na vyšší štandard je potrebné si zaobstarať ubytovanie vo vlastnej réžii, napríklad odporúčame penzión Pallo)

Najbližšie termíny:
6. – 8. máj 2022 (možnosť ostať až do utorka)
10. – 12. jún 2022 (možnosť ostať až do utorka)
5. – 15. august 2022 (možnosť zúčastniť sa koľkokoľvek dní)

Prihlásenie a viac info k pobytom:
Lucia Štepitová
0940 839 238
lucia.stepitova@jogapremena.sk

Menu