Joga a praktická spiritualita v Taliansku

Objav nový impulz pre život!

4. – 10. august 2024, Severné Taliansko, oblasť Lago di Garda, Dolomity

Termín

4. – 10. august 2024

Miesto

Severné Taliansko,

oblasť Lago di Garda, Dolomity

Kontakt a prihlásenie

Martina Mlynská

mlynskamartina@gmail.com

+ 421908646168

Zaujíma Ťa: 

Ako dokážu spiritualita a joga inšpirovať každodenný život?

Prečo je duchovný rozvoj pre človeka potrebný a ako ho uchopiť prakticky?

Aký význam majú v ľudskom živote vzťahy a ciele?

Ako skutočne vzniká regenerácia?

Láka Ťa predstava jogy, turistiky, lezenia,

prechádzok olivovými hájmi a kúpania v čistých jazerách v krásnom prostredí južných Dolomitov?

Chceš osobne stretnúť súčasného európskeho duchovného učiteľa a spoznať jeho dielo?

Tak sa pridaj k nám a zaži s nami letný pobyt plný pestrých podnetov pre milovníkov krásy, dobrodružstva a žitia naplno. Garantujeme Ti, že na pobyte nájdeš inšpiráciu a chuť do ďalšej práce a života.

Čo môžeš počas pobytu zažiť?

Namiešame ti chutný koktail z nasledujúcich ingrediencií:

 • jóga
 • meditácia / štúdium spirituálnych textov
 • prechádzky v prírode
 • spev mantier
 • lezenie / ferraty / turistika
 • kúpanie v jazerách
 • prax v kuchyni či pri tvorbe peknej architektúry

Na čo dáme v rámci skupinového programu väčší dôraz, bude záležať aj od teba.

 • dlhoročných lektorov celostnej jógy Mateja a Martinu
 • miestneho horolezeckého sprievodcu
 • ubytovanie v krásnom dome Casa della Bellezza v dedinke Tenno
 • vynikajúce vegetariánske raňajky a večere ako aj možnosť dozvedieť sa viac o prístupe “Novej jogovej kultúry” k strave
 • možnosť spoznať nový, umelecký prístup k spiritualite, ktorý inicioval Heinz Grill ako aj zažiť jeho prednášku, meditáciu alebo hodinu jogy

Stretnutie so spirituálnym učiteľom Heinzom Grillom

Heinz Grill je pôsobiaci spirituálny učiteľ, ktorý celoživotne hľadá spôsoby a metódy ako podporovať duševno – duchovný vývoj človeka. Vo svojej práci spája mystiku východu s antropozofickým učením západu, čím vytvára školiacu cestu vhodnú pre dnešného Európana. Je autorom veľkého množstva kníh a inšpiruje ľudí v rôznych oblastiach spoločenského života – pedagogika, architektúra, medicína, horelezectvo, jóga, výživa, školenie duše a spirituálny rozvoj.

Stretnutie a práca s ním pôsobí ako zasvätenie do hlbších tajomstiev života. Záujemcom odporúčame prečítať si jeho vlastný článok o účinkoch iniciácie a jej význame pre súčasného človeka.

Podmienka účasti

Nakoľko program je určený pre serióznych záujemcov o oblasť spirituálneho školenia, ktoré je založené na myšlienkach Heinza Grilla, podmienkou účasti je naštudovať si kapitoly z jeho knihy Duševná dimenzia jogy o treťom centre, ktorú Vám v prípade potreby pred pobytom radi pošleme.

Vítaný je každý kto:

 • chce zlepšiť svoju jogovú prax; špeciálne vhodné pre pôsobiacich alebo potenciálnych učiteľov jogy, ktorí sa chcú zdokonaliť vo svojom remesle pod vedením skúsených lektorov a tiež hlbšie spoznať duchovnú stránku jogy
 • má vážny záujem o oblasť spirituality ako odbornosti, ktorá má svoje pravidlá a zákonitosti a inšpiruje každodenný život
 • chce zažiť pôsobenie a prácu spirituálneho učiteľa Heinza Grilla
 • sa profesne či záujmovo venuje oblasti pedagogiky, výživy, architektúry alebo lezeniu 

Pobyt vie priniesť podnety na prehĺbenie a novú inšpiráciu do vašej oblasti práce či záujmu, vychádzajúce z celostného pohľadu na človeka ako bytosť obdarenú dušou, túžiacou po hlbších vzťahoch s blížnymi aj so svetom.

Povedali o pobyte

Klikni na recenziu pre zväčšenie/zastavenie.

Lektori pobytu:

Matej Štepita

Skúsený učiteľ jogy, psychológ a lektor zážitkovej pedagogiky. Vedie hodiny jogy, meditácie, semináre. Založil a vedie jogovú školu Premena. Je tiež lektorom Profesijného zväzu učiteľov jogy na Slovensku.

Zaujíma sa o ľudskú dušu, možnosti jej rozvoja a starostlivosť o duševné zdravie. Jeho srdcovou témou je hľadanie a napĺňanie zmyslu života v práci a v medziľudských vzťahoch. Vo všetkých oblastiach svojej práce vychádza z celostného, spirituálneho pohľadu na človeka. Tomu sa učí v prvom rade od Heinza Grilla, ktorého dielo sa usiluje sprístupniť aj záujemcom na Slovensku. Vidí v ňom totiž reakciu na mnohé súčasné problémy, ktorým čelíme ako jednotlivci aj ako spoločnosť. Veľmi rád trávi čas v prírode a spoznáva nových ľudí, takže sa už na vás teší.

Martina Mlynská

Pracovne sa momentálne venujem produktovému manažmentu v  technologickej firme, kde vediem projekt redizajnu našej aplikácie, ktorá sa zameriava na zlepšenie kultúry a komunikácie vo firmách. Od detstva však veľmi žijem prírodou a športom. Najprv viac vďaka (a často aj nechcene kvôli) rodičom a detstvu pod Tatrami, dnes už veľmi rada a dobrovoľne podstupujem dobrodružstvá cestnej ultra cyklistiky, turistiky, lezenia a v zime skialpinizmu. 

Dobrodružstvom samým osebe je pre mňa jóga, pretože ju vnímam ako cestu učenia sa o sebe a svete a to je aj jedným z dôvodov prečo som sa v nej stala lektorkou. Čím viac jógu a konkrétne dielo Heinza Grilla študujem, tým väčšie uplatnenie v ňom vidím v každodennom pracovnom, osobnom, či športovom živote. Cesta jógy ma vedie k žitiu vedomejšieho, bohatšieho a naplnenejšieho života plného zaujímavých otázok a výziev. A veľmi rada Ti tento prístup pomôžem objaviť pre Teba samého.

Martina Slávičková

Vediem kurzy jógy vo Zvolene a okolí. Organizujem semináre, kurzy, pobyty a vzdelávania s jógovou tématikou. Som bývalá učiteľka matematiky a fyziky.

Pedagogika ma sprevádza od mladosti. Najprv tým, že som chcela ísť na pedagogickú školu (ale nešla som :). „Dostala ma“ aj tak cez moje aktivity. Spoznala som a vyštudovala alternatívnu waldorfskú pedagogiku a po materskej začala učiť na klasickej škole. K tomu sa pridružil špeciálny syn a tak som spoznávala aj pedagogiku pre špeciálne deti. Nakoniec učím dospelých jógu tak, aby každý účastník rozumel ako sa vedome starať o svoju chrbticu a tiež o dušu a to prostredníctvom spoznávania a rozvoja duševných schopností. Mám rada usporiadanie, jasnosť, otvorenosť a hĺbku. Veľmi ma oslovuje obsahová meditácia, ktorú vypracoval vo svojom diele Heinz Grill.  Jeho dielo mi dáva inšpiráciu do každodenného života a umožňuje spoznávať hĺbku života. Poďme spolu túto hĺbku spoznávať, objavovať a tvoriť na spoločnej ceste do Talianska!

Praktické podrobnosti

Termín: 4. – 10. august 2024 

Vyrážame v nedeľu 6:30 z Bratislavy a návrat bude v sobotu cca 23:00 do Bratislavy. V prípade zabezpečenia vlastnej dopravy je aj možnosť absolvovať kratšiu časť programu s alikvótnou cenou.

Doprava:

Pôjdeme autami, do ktorých sa vyskladáme cca po štyroch, kvôli ekológii aj ekonómii.

Cena:

sa skladá z viacerých zložiek.

Ubytovanie s polpenziou: 35 eur / deň, 210 eur pobyt

Doprava: okolo 60 – 90 eur, podľa obsadenosti a spotreby auta

Program: 180 eur / osoba

Zľavnená cena za program: 150 eur pre páry, účastníkov kurzov školy Premena, členov zväzu Učitelia jogy, študentov, dôchodcov, mamy na materskej a ľudí, ktorí uhradia zálohu do konca júna 2024.

Ďalšie náklady sú individuálne a budú závisieť od vás. Treba ešte počítať s peniazmi na stravovanie počas dňa, prípadne zapožičanie horolezeckej / ferratovej výstroje a odmenou pre lezeckého sprievodcu.

Po prihlásení dostanete pokyn k úhrade rezervačného poplatku 90 eur.
Prihlásený ste až po jeho uhradení. Rezervačný poplatok nie je vratný, v prípade odhlásenia máte možnosť nájsť za seba náhradu, aby neprepadol. Zvyšok sumy za program aj ostatné náklady doplatíte na mieste.

Kontakt a prihlásenie

Zaujal ťa tento pobyt a rád/a by si sa prihlásil/a? Alebo máš nejaké otázky? Radi ti odpovieme.

Otázky a viac info k pobytu:
Martina Mlynská

mlynskamartina@gmail.com

+ 421908646168