Jóga a otužovanie

Jóga a otužovanie

Deň a čas

UTOROK: 7:15 – 8:30

Termín

19. september – 19. december 2023 (okrem 31.10.)

Cena

60 – 80 € / kurz (13 lekcií)
8€/ vstup

LEKTOR:
Matej Štepita
učiteľ jogy a psychológ

KONTAKT:
0903 692 500
matej.stepita@jogapremena.sk

MIESTO:
jazero Kuchajda, Nové mesto
stretávame sa pri beachvolleyballových kurtoch

PARKOVANIE:
v okolí jazera

ÚROVEŇ KURZU:
Zmiešaná: kurz je vhodný pre každého od začiatočníka, cez pokročilejších cvičiacich až po inštruktorov jogy, ktorí hľadajú inšpiráciu

OBSADENOSŤ:
Dostatok voľných miest

CENA:
60 – 80 € / kurz
8 €/ vstup

Presnú cenu kurzu si určujete v rámci daného rozmedzia sami podľa vašich možností a váženia si našej práce. Celý kurz je možné uhradiť aj v menších splátkach.

PLATBA:
V hotovosti alebo na účet IBAN SK87 8360 5207 0042 0312 4714. Pri platbe na účet prosíme uviesť do poznámky meno a celú adresu trvalého bydliska, kvôli nášmu účtovníctvu. Jednorazový vstup sa platí na mieste.  Prihlásením súhlasím so spracúvaním svojich osobných údajov školou jogy Premena na účely poskytnutia objednávaných služieb a zasielania súvisiacich oznámení v súlade so zásadami ochrany osobných údajov. Vaše osobné údaje (potrebné pre realizáciu objednávky) sú u nás v bezpečí a budeme ich spracovávať podľa zásad, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať spôsobom uvedeným v Zásadach ochrany osobných údajov (zaslaním e-mailu).

  Prihlásením súhlasím so vznikom fotografií a audio/video materiálov, ktoré môžu vzniknúť v priebehu pobytu / workshopu povolanou osobou/lektorom a ktorých záznam bude oznámený lektorom konkrétneho kurzu / workshopu. Zároveň súhlasím s použitím týchto materiálov školou jogy Premena výhradne na jej propagačné a prezentačné účely. V prípade účasti neplnoletého účastníka je súhlas platný len s podpisom zákonného zástupcu účastníka na dokument, ktorý obdrží účastník od lektora kurzu v papierovej/elektronickej podobe.
  Cvičenie jógy aj kúpanie v studenej vode prináša človeku zdravé výzvy. Treba sa pri tom prekonať, postupne posúvať svoje hranice a rozširovať možnosti. Ochota človeka vyjsť z komfortnej zóny a konfrontovať sa s prekážkami podporuje jeho imunitu aj psychickú odolnosť.

  Hodiny sa konajú v peknom areáli jazera Kuchajda. Ich pridanou hodnotou je kontakt s prírodou vo forme vody a premenlivej jesennej prírody.

  Praktické prekonávanie sa pôsobí ozdravne voči depresívnym náladám a strachom. Kontakt s prírodou zasa upokojuje nervový systém aj duševný život.

  Hodiny sú kombináciou jógy a otužovania. 60 min. cvičíme vonku na čerstvom vzduchu, a následne sa 5 – 10 min. kúpeme. Hodiny sa konajú za každého počasia, čo je tiež súčasťou otužovania.

  Predchádzajúca skúsenosť s jógou ani otužovaním nie je potrebná, všetko potrebné vás naučí lektor na mieste. Ak to chcete vyskúšať, ale nie ste si istý. či to zvládnete, môžte prísť 1-2 krát ,,na ochutnávku“. Ideálne ešte v septembri, keď voda nie je príliš chladná.

  Hlavným cieľom tohto kurzu je podpora fyzickej aj duševnej odolnosti človeka a podpora jeho vnútornej sily.

  ČASTÉ OTÁZKY

  niečo pohodlné na cvičenie
  karimatku / jogamatku
  niečo na pitie (odporúčame teplý čaj v termoske)
  plavky
  uterák

  Kurzu sa môžu zúčastniť aj osoby, ktoré sa nikdy v živote neotužovali. Je vtedy dôležité nevymeškať prvé septembrové lekcie, kedy je voda ešte prívetivá, čo umožní postupnú adaptáciu organizmu. Odporúčame začať s otužovaním štýlom ,,neprestať sa na konci leta kúpať“. Dôležitý je tiež rytmus a pravidelnosť, vhodné je tiež podporiť tento kurz aj o pravidelné otužovanie doma v sprche, prípadne v saune.

  V prípade, že nám dáte vopred vedieť (mailom/telefonicky), že sa lekcie nezúčastníte, môžte si ju nahradiť na ktoromkoľvek kurze z nášho rozvrhu najneskôr do konca trvania Vami uhradeného kurzu. Neminuté lekcie nie je možné prenášať do ďalšieho kurzového obdobia (trimestra). Ak vám nevyhovuje miesto a čas našich ostatných kurzov, môžte niekoho vziať so sebou a hodina tak neprepadne.

  Náročnosť cvičenia je prispôsobená konkrétnym ľuďom, ktorí sú aktuálne na hodine prítomní. Cvičenie vedie skúsený lektor, ktorý vie pracovať aj so zmiešanou skupinou a vie ponúknuť pre konkrétne pozície aj ich ľahší, prípadne náročnejší variant.

  U nás platí, že cena nemá byť prekážkou, ak máte záujem hodiny navštevovať. Preto zľavy síce neposkytujeme, ale sumu, ktorú zaplatíte za kurz si určujete sami, podľa vašich možností v rámci rozmedzia, ktorý je vypísaný vždy pri konkrétnom kurze. Rozhodnutie, koľko presne kurz stojí, teda presúvame na vás – učastníkov. Zvážte si teda svoje možnosti a aj to, ako si našu prácu vážite a koľko chcete za kurz zaplatiť. Veríme, že tento spôsob umožní prihlásenie všetkým, ktorí majú o kurz záujem a zároveň vám dôverujeme a veríme, že nebude zneužívaný tými z vás, ktorí nižšie kurzovné nepotrebujete.   Prihlásením súhlasím so spracúvaním svojich osobných údajov školou jogy Premena na účely poskytnutia objednávaných služieb a zasielania súvisiacich oznámení v súlade so zásadami ochrany osobných údajov. Vaše osobné údaje (potrebné pre realizáciu objednávky) sú u nás v bezpečí a budeme ich spracovávať podľa zásad, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať spôsobom uvedeným v Zásadach ochrany osobných údajov (zaslaním e-mailu).

   Prihlásením súhlasím so vznikom fotografií a audio/video materiálov, ktoré môžu vzniknúť v priebehu pobytu / workshopu povolanou osobou/lektorom a ktorých záznam bude oznámený lektorom konkrétneho kurzu / workshopu. Zároveň súhlasím s použitím týchto materiálov školou jogy Premena výhradne na jej propagačné a prezentačné účely. V prípade účasti neplnoletého účastníka je súhlas platný len s podpisom zákonného zástupcu účastníka na dokument, ktorý obdrží účastník od lektora kurzu v papierovej/elektronickej podobe.
   NIEKTORÉ Z NAŠICH RECENZIÍ: