Jóga pre duševné zdravie

Jóga pre duševné zdravie – základný kurz

Deň a čas

STREDA: 18:30 – 20:00

Termín

10. 1. – 27. 3. 2024

Cena

75 – 120 € / kurz
8 – 12 €/ vstup

LEKTOR:
Matej Štepita
učiteľ jogy a psychológ

KONTAKT:

0903 692 500

mato.psycholog@gmail.com

MIESTO:
Priestor Špirála
Drieňová 40
Bratislava – Ružinov

PARKOVANIE:
V okolí. Napríklad za OD Budúcnosť je verejné parkovisko.

ÚROVEŇ KURZU:
Zmiešaná: kurz je vhodný pre každého od začiatočníka, cez pokročilejších cvičiacich až po inštruktorov jogy, ktorí hľadajú inšpiráciu.

OBSADENOSŤ:
Dostatok voľných miest. Možnosť pristúpiť aj v priebehu kurzu a doplatiť podiel ceny.

CENA:
75 – 120 € / kurz
8 – 12€/ vstup

Presnú cenu kurzu si určujete v rámci daného rozmedzia sami podľa vašich možností a váženia si našej práce. Celý kurz je možné uhradiť aj v menších splátkach.

PLATBA:
V hotovosti alebo na účet IBAN SK87 8360 5207 0042 0312 4714. Pri platbe na účet prosíme uviesť do poznámky meno a celú adresu trvalého bydliska, kvôli nášmu účtovníctvu. Jednorazový vstup sa platí na mieste.

Prihlasovanie cez WhatsApp / SMS priamo u lektora Mateja: 0903 692 500

Alebo mailom na mato.psycholog@gmail.com

Pohyb vyjadruje duševný život človeka. Vedomím kultivovaním pohybu v jógových cvikoch cvičiaci rozvíja svoj duševný život. Stáva sa tak stabilnejšou a zároveň vzťahovejšou osobnosťou.

Matej je učiteľ jógy a psychológ. Celoživotne sa venuje možnostiam jógy pre podporu duševného zdravia.

Kurz je súčasne základným kurzom jogy v Matejovom podaní. Naučíme sa na ňom spolu cvičiť základné ásany tak, aby boli pekné, zdravé a duševne stabilizujúce aj rozvíjajúce.

Matej si dáva záležať, aby boli hodiny interaktívne, živé a zahrnuli sme do nich aj vaše ciele. Tiež aby ste dostali jasné vedenie a odbornú dopomoc v cvikoch tak, aby ste sa ich naučili vykonávať samostatne a správne. Na všetko si necháme dostatok času a opakovania, aby sme sa učili v atmosfére záujmu a bez tlaku. V prvých črtách budeme spolu objavovať aj umelecko-spirituálnu stránku jogy, ktorú rozvíja súčasný učiteľ Heinz Grill.

 

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ?

Kurz pôsobí ako prevencia a podporná terapia pri stavoch depresie, úzkosti, strachov a nervozity. Dokáže podporiť jednotlivca aj pri zvládaní životných kríz a stavov nervového vypätia. Podporuje koncentráciu a preto je vhodný pre dospelých s ADHD aj pre rodičov detí s ADHD. Pri závažnejších psychických problémoch kurz nenahrádza psychologickú, prípadne psychiatrickú liečbu, môže byť jej doplnkom.

Na kurze sú vítaní aj ľudia, ktorí netrpia žiadnymi psychickými ťažkosťami. Kurz je aj klasickým kurzom pre začiatočníkov s pridanou hodnotou preventívnej podpory duševného zdravia. Najkrajšou motiváciou pre účasť na kurze je záujem o jogu ako peknú pohybovú aj duševne – rozvíjajúcu disciplínu.

ČASTÉ OTÁZKY

niečo pohodlné na cvičenie
karimatku / jogamatku

V prípade, že nám dáte vopred vedieť (mailom/telefonicky), že sa lekcie nezúčastníte, môžte si ju nahradiť na ktoromkoľvek kurze z nášho rozvrhu najneskôr do konca trvania Vami uhradeného kurzu. Neminuté lekcie nie je možné prenášať do ďalšieho kurzového obdobia (trimestra). Ak vám nevyhovuje miesto a čas našich ostatných kurzov, môžte niekoho vziať so sebou a hodina tak neprepadne.

Náročnosť cvičenia je prispôsobená konkrétnym ľuďom, ktorí sú aktuálne na hodine prítomní. Cvičenie vedie skúsený lektor, ktorý vie pracovať aj so zmiešanou skupinou a vie ponúknuť pre konkrétne pozície aj ich ľahší, prípadne náročnejší variant.

U nás platí, že cena nemá byť prekážkou, ak máte záujem hodiny navštevovať. Preto zľavy síce neposkytujeme, ale sumu, ktorú zaplatíte za kurz si určujete sami, podľa vašich možností v rámci rozmedzia, ktorý je vypísaný vždy pri konkrétnom kurze. Rozhodnutie, koľko presne kurz stojí, teda presúvame na vás – učastníkov. Zvážte si teda svoje možnosti a aj to, ako si našu prácu vážite a koľko chcete za kurz zaplatiť. Veríme, že tento spôsob umožní prihlásenie všetkým, ktorí majú o kurz záujem a zároveň vám dôverujeme a veríme, že nebude zneužívaný tými z vás, ktorí nižšie kurzovné nepotrebujete.

Prihlasovanie cez WhatsApp / SMS priamo u lektora Mateja: 0903 692 500

Alebo mailom na mato.psycholog@gmail.com

NIEKTORÉ Z NAŠICH RECENZIÍ: